Kadra

„Nauczyciel nie otwiera drzwi do wiedzy. Uczy tylko jak samodzielnie nacisnąć klamkę.”

Mieszko Lambor – dyrektor i założyciel szkoły

Mieszko Lambor

Ukończyłem studia wyższe na AGH, kierunek: Zarządzanie i marketing, specjalność: Zarządzanie zasobami ludzkimi. Posiadam również wykształcenie pedagogiczne.

Przez wiele lat byłem instruktorem Związku Harcerstwa Polskiego (w stopniu podharcmistrz Harcerz Orli)

Działam społecznie w Naczelnej Organizacji Technicznej w Krakowie – od roku 2009 roku jestem członkiem zarządu, w roku 2013 objąłem funkcję prezesa, w 2017 roku zostałem wice prezesem zarządu.

Uczestniczyłem w wielu konferencjach i szkoleniach Montessori, krajowych oraz międzynarodowych.

Jestem aktywnym członkiem Klubu Praktyków Montessori.

Katarzyna Lambor – z-ca dyrektora

Skończyłam wydział Architektury i urbanistyki na Politechnice Krakowskiej oraz studia pedagogiczne.
Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Montessori w Łodzi.
Prywatnie jestem mamą trójki dzieci.

Szkolenia montessoriańskie jakie ukończyłam:

– kurs pedagogiki przedszkolnej i szkolnej w Niepublicznej Placówce Doskonalenia Nauczycieli w Koszarawie Bystrej (Montessori Mountain Schools)
– kurs propedeutyczny „Pedagogika Marii Montessori w zakresie edukacji szkolnej (klasy 3 – 6 szkoły podstawowej)„ prowadzony przez Polskie Stowarzyszenie Montessori w Lublinie
– seminarium pt. „Wychowanie kosmiczne w pedagogice Marii Montessori” prowadzone przez Verenę Welser z Austrii (Montessori Biberkor) organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Montessori
– Wolność i dyscyplina w pedagogice Montessori oraz matematyka w pedagogice Montessori prowadzone przez prof. Joachima Dattke z Monachium organizowane przez Panią Elżbietę Zabiegaj (AMI-Montessori-Diplom for Special Education (München/D)
– Przyroda i geografia w pedagogice Montessori prowadzone w Montessori Mountain School w Żywcu
– brałam udział w projekcie „Edukacja Montessori w Bawarii” organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Montessori
– co roku biorę udział w międzynarodowej konferencji Polskie Dni Montessori organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Montessori oraz w innych spotkaniach społeczności montessoriańskiej z całej Polski m.in. należę do Klubu Praktyków Montessori (daw. Klub Dyrektorów Montessori)

Joanna Owanek – nauczyciel Montessori

Jestem absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego  w Krakowie na kierunku Filologia polska, specjalność nauczycielska.

Od zawsze wiedziałam, że chcę być nauczycielem, ponieważ praca z dziećmi, młodzieżą zawsze mnie fascynowała. Uwielbiam patrzeć na iskierki radości i zadowolenia w oczach dzieci, które właśnie nauczyły się czegoś nowego. Ponadto w swoim życiu lubię wyzwania, a myślę, że praca w szkole jest swego rodzaju wyzwaniem, a na dodatek tutaj brak miejsca na nudę! Szkoła jest nieprzewidywalna. Wchodząc każdego dnia do sali i spotykając swoich uczniów, nigdy nie wiem czego się spodziewać! I to jest najbardziej fascynujące!
Jako nauczyciel dążę do tego, by zaszczepić w dzieciach choć małe zainteresowanie naszym językiem, bogatą literaturą, ale przede wszystkim zaszczepić w nich chęć czytania, poznawania i odkrywania na nowo świata literackiego.
W swym życiu duży nacisk kładę na doskonalenie umiejętności zawodowych, dlatego ukończyłam różne kursy, które pomogły mi się rozwijać oraz zdobyć nowe umiejętności pracy z dziećmi, by jak najlepiej pomóc oraz wspierać ich na tej niełatwej drodze zdobywania wiedzy. W wolnych chwilach lubię czytać, uwielbiam dobre kino oraz długie spacery. Bardzo lubię podróżować oraz poznawać inne kultury, innych ludzi. Ostatnie cztery lata spędziłam na misji w Ugandzie, gdzie również realizowałam się jako nauczyciel. Początkowo uczyłam w szkole podstawowej, ucząc j.angielskiego. Później, w związku z pogarszającą się sytuacją polityczną w Sudanie, postanowiliśmy wyjść na przeciw potrzebom uchodźców, otwierając dla nich szkołę w Ugandzie. Szkoła ta przeznaczona była dla kobiet i młodych dziewcząt z dziećmi. Doświadczenie to niezwykle mnie ubogaciło, ale też poszerzyło horyzonty myślowe oraz kompetencje nauczycielskie.

Szkolenia montessoriańskie jakie ukończyłam:

– kurs propedeutyczny z pedagogiki Montessori szkolny (klasy 3-6 szkoły podstawowej) w Polskim Stowarzyszeniu Montessori w Lublinie
– „Język polski i przyroda Montessori” w Fundacji Wspierania Idei Montessori „Ziarnko maku”
– „Wielkie Lekcje w pedagogice Montessori” organizowane przez Panią Elżbietę Zabiegaj (AMI-Montessori-Diplom for Special Education (München/D)

Agnieszka Kidawska – nauczyciel Montessori

Jestem absolwentką studiów biologiczno-geograficznych na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz ogrodnictwa na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.

Odbyłam studia doktoranckie na Wydziale Biotechnologii i Ogrodnictwa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Ukończyłam Studium Pedagogiczne w Centrum Pedagogiki i Psychologii Politechniki Krakowskiej. Jestem przyrodnikiem i ogrodnikiem nie tylko z wykształcenia, ale i z zamiłowania. Jestem pasjonatką wyszukiwania, zdobywania i dzielenia się wiedzą. Lubię dzielić się uśmiechem z ludźmi, wierzę w sekretne życie drzew i duchowe życie zwierząt.

Szkolenia montessoriańskie jakie skończyłam:

– kurs propedeutyczny pedagogiki Montessori przedszkolny w Polskim Stowarzyszeniu Montessori w Łodzi
– kurs propedeutyczny pedagogiki Montessori wczesnoszkolny klasy 1-3 w Polskim Stowarzyszeniu Montessori w Łodzi
– kurs propedeutyczny pedagogiki Montessori szkolny klasy 3-6 w Polskim Stowarzyszeniu Montessori w Lublinie
– Przyroda i geografia w pedagogice Montessori prowadzone w Montessori Mountain School w Żywcu
– „Język polski i przyroda Montessori” w Fundacji Wspierania Idei Montessori „Ziarnko maku”
– „Wychowanie kosmiczne – Wielkie Lekcje” organizowana przez Panią Elżbietę Zabiegaj (AMI-Montessori-Diplom for Special Education (München/D)

Małgorzata Truty-Grabarczyk – nauczyciel Montessori

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku historia z wiedzą o społeczeństwie. Praca z dziećmi daje mi ogromną radość, kiedy zaczynam prowadzić lekcje czuję, że jestem na właściwym miejscu. Historia od zawsze była moją pasją, interesują mnie szczególnie tematy związane z kobietami oraz okres drugiej wojny światowej. W wolnych chwilach uwielbiam czytać książki i zwiedzać historyczne miejsca.

Szkolenia montessoriańskie jakie skończyłam:
– kurs propedeutyczny pedagogiki Montessori w zakresie klas 3-6 szkoły podstawowej w Polskim Stowarzyszeniu Montessori w Lublinie
– „Język polski i przyroda Montessori” w Fundacji Wspierania Idei Montessori „Ziarnko maku” w Krakowie
– „Historia Polski w pedagogice Montessori” organizowana przez Panią Elżbietę Zabiegaj (AMI-Montessori-Diplom for Special Education (München/D)
– „Wychowanie kosmiczne – Wielkie Lekcje” organizowana przez Panią Elżbietę Zabiegaj (AMI-Montessori-Diplom for Special Education (München/D)

Magdalena Warczykowska – nauczyciel Montessori

Jestem nauczycielem Montessori (certyfikat The Montessori Accreditation Council for Teacher Education – MACTE), a także absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Pedagogiki Montessori, Edukacji Elementarnej (pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna) Szkoły Wyższej Przymierza Rodzin w Warszawie. Ponadto ukończyłam szereg kursów, szkoleń i warsztatów mających na celu poszerzenie mojej wiedzy i doświadczenia takich jak m.in.:
-„Edukacja językowa w Pedagogice Montessori” (Dyplom Nr. 46/2020) szkolenie organizowane przez CUD Montessori II Edukacja Terapia
-„Wielkie lekcje Marii Montessori” obejmujące 3 Wielkie Lekcje: I – Stworzenie Wszechświata, II – Historia powstania życia na Ziemi, III – Historia powstania człowieka, (Zaświadczenie Nr 81/18/M) szkolenie organizowane przez Towarzystwo Krakowskiego Ośrodka Rehabilitacji Wieku Rozwojowego;
-„Odkrywanie swoich korzeni narodowych drogą do budowania tożsamości dziecka, czyli Historia Polski jako kontynuacja Wielki Lekcji Montessori, (Zaświadczenie Nr 68/18/M) organizowane przez Towarzystwo Krakowskiego Ośrodka Rehabilitacji Wieku Rozwojowego;
-„Tworzenie Materiałów Montessori”, organizowane przez Towarzystwo Krakowskiego Ośrodka Rehabilitacji Wieku Rozwojowego;
-„Terapia ręki i zaburzeń motoryki małej I i II stopnia diagnoza – terapia – masaż w zakresie samodzielnego prowadzenia diagnozy i terapii ręki”, (Certyfikat Nr 311/03/TR/2018), organizator ProCentrum Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Regularnie uczestniczę w konferencjach promujących pedagogikę Montessori organizowanych m.in.: przez Polskie Stowarzyszenie Montessori czy Polski Instytut Montessori.

Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Montessori oraz Klubu Praktyków Montessori.

Od wielu lat z wielką przyjemnością i zaangażowaniem tworzę, opracowuje i projektuje pomoce rozwojowe oraz materiały edukacyjne inspirowane i zgodne z założeniami Pedagogiki Montessori. W działalności tej łączę pasję do sztuki i Metody Montessori.

Prywatnie i zawodowo fascynuje mnie Pedagogika Montessori, jej prawdziwy geniusz pod względem teorii i praktyki po latach zweryfikowany i potwierdzony przez wyniki badań naukowych oraz materiałów rozwojowych obecnych w montessoriańskich przestrzeniach.
Jestem zdecydowanym zwolennikiem słów Konfucjusza:
„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”

Praca z dziećmi metodą Montessori jest wyjątkowym doświadczeniem, dla Dziecka i nauczyciela jest przyjazną drogą do „zrozumienia” wielu trudnych zagadnień. Towarzyszenie Dzieciom w ich podróży, w samorozwoju sprawia, że każdy dzień jest wyzwaniem i szansą na odkrycie czegoś nowego!
Głównym celem mojej pracy z Dziećmi jest wzbudzenie w Nich ciekawości Świata i pokochania nauki, która może i powinna być wielką, fascynującą przygodą!
W Dziecku zachwyca mnie metamorfoza, niezwykła inteligencja, szczerość i wrodzona ciekawość…

Prywatnie jestem mamą Sławy i Tymoteusza.

Magdalena Nowakowska – psycholog

Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalizacja zrobiłam z psychologii edukacji i rodziny. Przez rok studiowałam psychologię i antropologię w Radboud Universiteit w Nijmegen w Holandii, gdzie również poznałam tamtejszy system edukacji.  W 2010 roku w Warszawie  ukończyłam szkolenie z terapii poznawczo – behawioralnej dzieci i młodzieży oraz uzyskałam kwalifikacje do prowadzenia szkoły dla rodziców. W 2011 roku uzyskałam certyfikat szkolenia z terapii poznawczo- behawioralnej osób dorosłych.

Od 12 lat pracuję jako psycholog dziecięcy w poradni psychologiczno – pedagogicznej w Krakowie. Współpracuję z przedszkolami i szkołami na terenie Krakowa i Wieliczki udzielając psychologicznego wsparcia dzieciom, rodzicom i nauczycielom.

Elementy Metody Montessori wykorzystuję w terapii i psychostymulacji dzieci.

Prywatnie jestem mamą  sześciolatki wychowywanej zarówno w domu jak i przedszkolu w nurcie pedagogiki Montessori.

Danuta Włodarczyk – nauczyciel Montessori klas 1-3

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Z wykształcenia jestem nauczycielem wczesnoszkolnym, a prywatnie mamą trzech córek.
Zawsze ciągnęło mnie do dzieci; uwielbiam zabawę i pracę z nimi. Od lat wiem, że do każdego dziecka jest inna “instrukcja obsługi”- każde dziecko jest niesamowite, niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Właśnie dlatego tak mocno ujęła mnie za serce metoda pedagogiki Montessori, w której dominuje uważna obserwacja i indywidualne podejście do wychowanka.
Dla mnie, jako nauczyciela, każda lekcja jest wyzwaniem, które podejmuję razem z uczniami. Jesteśmy partnerami we wspólnej pracy. Ja pokazuję kierunek i staram się wzbudzić w dziecku ciekawość, która popchnie je dalej w wir wiedzy i nauki. Edukacja w klasach 1-3 jest niezwykle ważnym okresem w życiu człowieka i często wpływa na dalsze wybory młodych ludzi. Dlatego spoczywa na nas, nauczycielach, duża odpowiedzialność. To my, jak mówiła Maria Montessori, mamy pokazać dzieciom drzwi do wiedzy i nauczyć, jak samodzielnie mają nacisnąć klamkę…

Chcąc doskonalić moje umiejętności zawodowe ukończyłam:
– kurs propedeutyczny pedagogiki Montessori przedszkolny w Polskim Stowarzyszeniu Montessori w Łodzi
– kurs propedeutyczny pedagogiki Montessori wczesnoszkolny klasy 1-3 w Polskim Stowarzyszeniu Montessori w Łodzi
– warsztaty “Terapia ręki w metodzie Montessori” w Towarzystwie  Krakowskiego Ośrodka Rehabilitacji Wieku Rozwojowego.

Natalia Nawalany – nauczyciel matematyki

Izabela Nowak – nauczyciel języka angielskiego

Dorota Kurek – nauczyciel fizyki

Beata Futro – nauczyciel plastyki i techniki

Magdalena Chrzan – nauczyciel religii

Skip to content