Budynek naszej szkoły i przedszkola

Budynek jest nowym obiektem. Został oddany do użytkowania w 2021 roku. Znajduje się przy ulicy Jasnej 24 w Wieliczce. Budynek szkoły i przedszkola znajduję się na pięknej 60-arowej działce pod lasem. Mamy 8 arów swojego lasu. Teren jest ogrodzony.

Budynek został specjalnie zaprojektowany pod naszą szkołę i przedszkole. Do wykończenia użyliśmy materiałów najwyższej jakości. Budynek jest w całości klimatyzowany oraz wyposażony w filtry antysmogowe.

Wysokość pomieszczeń wynosi ponad 3m. Sale lekcyjne są doskonale doświetlone światłem dziennym – okna sięgają od podłogi do sufitu. Oświetlenie naturalne uzupełnione jest oświetleniem sztucznym w odpowiedniej ilości i natężeniu.

Niedaleko od szkoły znajduje się Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne „Solne Miasto”, które zapewnia hale sportowe, basen, ściankę wspinaczkową oraz w okresie zimowym lodowisko.

Sale w szkole wyposażone są w starannie przygotowane i pogrupowane materiały dostępne dla dzieci. Znajdują się tu materiały z zakresu języka polskiego i angielskiego, matematyki, geometrii, geografii, biologii (botaniki i zoologii), wiedzy o świecie, plastyki oraz umiejętności praktycznych.

W sali znajdują się ławki, krzesełka oraz szafki posiadające certyfikaty i atesty wymagane dla placówek edukacyjnych.