UA-73773857-1

Kadra

„Nauczyciel nie otwiera drzwi do wiedzy. Uczy tylko jak samodzielnie nacisnąć klamkę.”

Mieszko Lambor – dyrektor i założyciel szkoły

Mieszko Lambor

Ukończyłem studia wyższe na AGH, kierunek: Zarządzanie i marketing, specjalność: Zarządzanie zasobami ludzkimi. Posiadam również wykształcenie pedagogiczne.

Przez wiele lat byłem instruktorem Związku Harcerstwa Polskiego (w stopniu podharcmistrz Harcerz Orli)

Działam społecznie w Naczelnej Organizacji Technicznej w Krakowie – od roku 2009 roku jestem członkiem zarządu, w roku 2013 objąłem funkcję prezesa, w 2017 roku zostałem wice prezesem zarządu.

Katarzyna Lambor – z-ca dyrektora

Skończyłam wydział Architektury i urbanistyki na Politechnice Krakowskiej oraz studia pedagogiczne.
Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Montessori w Łodzi.
Prywatnie jestem mamą trójki dzieci.

Szkolenia montessoriańskie jakie ukończyłam:

– kurs pedagogiki przedszkolnej i szkolnej w Niepublicznej Placówce Doskonalenia Nauczycieli w Koszarawie Bystrej (Montessori Mountain Schools)
– kurs propedeutyczny „Pedagogika Marii Montessori w zakresie edukacji szkolnej (klasy 3 – 6 szkoły podstawowej)„ prowadzony przez Polskie Stowarzyszenie Montessori w Lublinie
– seminarium pt. „Wychowanie kosmiczne w pedagogice Marii Montessori” prowadzone przez Verenę Welser z Austrii (Montessori Biberkor) organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Montessori
– Wolność i dyscyplina w pedagogice Montessori oraz matematyka w pedagogice Montessori prowadzone przez prof. Joachima Dattke z Monachium organizowane przez Panią Elżbietę Zabiegaj (AMI-Montessori-Diplom for Special Education (München/D)
– Przyroda i geografia w pedagogice Montessori prowadzone w Montessori Mountain School w Żywcu
– brałam udział w projekcie „Edukacja Montessori w Bawarii” organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Montessori
– co roku biorę udział w międzynarodowej konferencji Polskie Dni Montessori organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Montessori oraz w innych spotkaniach społeczności montessoriańskiej z całej Polski m.in. należę do Klubu Praktyków Montessori (daw. Klub Dyrektorów Montessori)

Joanna Owanek – nauczyciel Montessori

Jestem absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego  w Krakowie na kierunku Filologia polska, specjalność nauczycielska.

Od zawsze wiedziałam, że chcę być nauczycielem, ponieważ praca z dziećmi, młodzieżą zawsze mnie fascynowała. Uwielbiam patrzeć na iskierki radości i zadowolenia w oczach dzieci, które właśnie nauczyły się czegoś nowego. Ponadto w swoim życiu lubię wyzwania, a myślę, że praca w szkole jest swego rodzaju wyzwaniem, a na dodatek tutaj brak miejsca na nudę! Szkoła jest nieprzewidywalna. Wchodząc każdego dnia do sali i spotykając swoich uczniów, nigdy nie wiem czego się spodziewać! I to jest najbardziej fascynujące!
Jako nauczyciel dążę do tego, by zaszczepić w dzieciach choć małe zainteresowanie naszym językiem, bogatą literaturą, ale przede wszystkim zaszczepić w nich chęć czytania, poznawania i odkrywania na nowo świata literackiego.
W swym życiu duży nacisk kładę na doskonalenie umiejętności zawodowych, dlatego ukończyłam różne kursy, które pomogły mi się rozwijać oraz zdobyć nowe umiejętności pracy z dziećmi, by jak najlepiej pomóc oraz wspierać ich na tej niełatwej drodze zdobywania wiedzy. W wolnych chwilach lubię czytać, uwielbiam dobre kino oraz długie spacery. Bardzo lubię podróżować oraz poznawać inne kultury, innych ludzi. Ostatnie cztery lata spędziłam na misji w Ugandzie, gdzie również realizowałam się jako nauczyciel. Początkowo uczyłam w szkole podstawowej, ucząc j.angielskiego. Później, w związku z pogarszającą się sytuacją polityczną w Sudanie, postanowiliśmy wyjść na przeciw potrzebom uchodźców, otwierając dla nich szkołę w Ugandzie. Szkoła ta przeznaczona była dla kobiet i młodych dziewcząt z dziećmi. Doświadczenie to niezwykle mnie ubogaciło, ale też poszerzyło horyzonty myślowe oraz kompetencje nauczycielskie.

Szkolenia montessoriańskie jakie ukończyłam:

– kurs propedeutyczny z pedagogiki Montessori szkolny (klasy 3-6 szkoły podstawowej) w Polskim Stowarzyszeniu Montessori w Lublinie
– „Język polski i przyroda Montessori” w Fundacji Wspierania Idei Montessori „Ziarnko maku”
– „Wielkie Lekcje w pedagogice Montessori” organizowane przez Panią Elżbietę Zabiegaj (AMI-Montessori-Diplom for Special Education (München/D)

Agnieszka Kidawska – nauczyciel Montessori

Jestem absolwentką studiów biologiczno-geograficznych na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz ogrodnictwa na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.

Odbyłam studia doktoranckie na Wydziale Biotechnologii i Ogrodnictwa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Ukończyłam Studium Pedagogiczne w Centrum Pedagogiki i Psychologii Politechniki Krakowskiej. Jestem przyrodnikiem i ogrodnikiem nie tylko z wykształcenia, ale i z zamiłowania. Jestem pasjonatką wyszukiwania, zdobywania i dzielenia się wiedzą. Lubię dzielić się uśmiechem z ludźmi, wierzę w sekretne życie drzew i duchowe życie zwierząt.

Szkolenia montessoriańskie jakie skończyłam:

– kurs propedeutyczny pedagogiki Montessori przedszkolny w Polskim Stowarzyszeniu Montessori w Łodzi
– kurs propedeutyczny pedagogiki Montessori wczesnoszkolny klasy 1-3 w Polskim Stowarzyszeniu Montessori w Łodzi
– kurs propedeutyczny pedagogiki Montessori szkolny klasy 3-6 w Polskim Stowarzyszeniu Montessori w Lublinie
– Przyroda i geografia w pedagogice Montessori prowadzone w Montessori Mountain School w Żywcu
– „Język polski i przyroda Montessori” w Fundacji Wspierania Idei Montessori „Ziarnko maku”
– „Wychowanie kosmiczne – Wielkie Lekcje” organizowana przez Panią Elżbietę Zabiegaj (AMI-Montessori-Diplom for Special Education (München/D)

Małgorzata Truty-Grabarczyk – nauczyciel Montessori

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku historia z wiedzą o społeczeństwie. Praca z dziećmi daje mi ogromną radość, kiedy zaczynam prowadzić lekcje czuję, że jestem na właściwym miejscu. Historia od zawsze była moją pasją, interesują mnie szczególnie tematy związane z kobietami oraz okres drugiej wojny światowej. W wolnych chwilach uwielbiam czytać książki i zwiedzać historyczne miejsca.

Szkolenia montessoriańskie jakie skończyłam:
– kurs propedeutyczny pedagogiki Montessori w zakresie klas 3-6 szkoły podstawowej w Polskim Stowarzyszeniu Montessori w Lublinie
– „Język polski i przyroda Montessori” w Fundacji Wspierania Idei Montessori „Ziarnko maku” w Krakowie
– „Historia Polski w pedagogice Montessori” organizowana przez Panią Elżbietę Zabiegaj (AMI-Montessori-Diplom for Special Education (München/D)
– „Wychowanie kosmiczne – Wielkie Lekcje” organizowana przez Panią Elżbietę Zabiegaj (AMI-Montessori-Diplom for Special Education (München/D)

Natalia Łabędź – nauczyciel Montessori

Ukończyłam studia na kierunku pedagogika, ze specjalnością edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną. Swoją pracę zawodową rozpoczęłam na stanowisku nauczyciel wychowania przedszkolnego. Przekonałam się, że praca z dziećmi i pomoc w zdobywaniu im wiedzy daje mi ogromną radość i satysfakcję. Każdy sukces dziecka jest także moim sukcesem.

Studiowałam aktorstwo i czynnie biorę udział w warsztatach teatralnych. Jest to moja pasja, którą również wykorzystuje w codziennej praktyce wychowawczo-edukacyjnej. Jednym z moich głównych celów w procesie kształcenia jest przekazywanie wiedzy innowacyjnymi metodami, które dostosowane są do indywidualnych potrzeb i przyczyniają się do uwalniania potencjału dzieci.

Ukończyłam roczny kurs pedagogiki Montessori i pedagogiki leczniczej Montessori w Krakowie.

Najbardziej do pracy motywuje mnie radość i uśmiech dzieci, bo przecież jak powiedział Janusz Korczak: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Magdalena Nowakowska – psycholog

Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalizacja zrobiłam z psychologii edukacji i rodziny. Przez rok studiowałam psychologię i antropologię w Radboud Universiteit w Nijmegen w Holandii, gdzie również poznałam tamtejszy system edukacji.  W 2010 roku w Warszawie  ukończyłam szkolenie z terapii poznawczo – behawioralnej dzieci i młodzieży oraz uzyskałam kwalifikacje do prowadzenia szkoły dla rodziców. W 2011 roku uzyskałam certyfikat szkolenia z terapii poznawczo- behawioralnej osób dorosłych.

Od 12 lat pracuję jako psycholog dziecięcy w poradni psychologiczno – pedagogicznej w Krakowie. Współpracuję z przedszkolami i szkołami na terenie Krakowa i Wieliczki udzielając psychologicznego wsparcia dzieciom, rodzicom i nauczycielom.

Elementy Metody Montessori wykorzystuję w terapii i psychostymulacji dzieci.

Prywatnie jestem mamą  sześciolatki wychowywanej zarówno w domu jak i przedszkolu w nurcie pedagogiki Montessori.

Karolina Maciejewska – nauczyciel Montessori

Danuta Włodarczyk – nauczyciel Montessori

Natalia Nawalany – nauczyciel matematyki

Alicja Piekarska – nauczyciel języka angielskiego

Dorota Kurek – nauczyciel przyrody i robotyki

Beata Futro – nauczyciel plastyki i techniki

Magdalena Chrzan – nauczyciel religii